- Co się stanie, jeżeli asteroid uderzy w Ziemię?
- Sądząc po wynikach badań symulacyjnych przeprowadzonych z użyciem żab laboratoryjnych i młota blacharskiego, specjaliści doszli do wniosku, że gruchnie całkiem nieźle.
W piątek wieczorem trzech wracających z pracy naukowców zostało analnie zgwałconych. Chemik nie zdążył zareagować, fizyk nie miał siły się bronić a matematykowi nie robiło to w sumie różnicy.
Maria Curie-Skłodowska uczyła fizyki małe grono dzieci, wśród których były późniejsze gwiazdy nauki, jej córka Irena, czy Jan Landevin.
- Co byście zrobili, żeby wam płyn nie ostygł w naczyniu?
Genialne dzieci dawały mądre propozycje: owiązać naczynie wełnianą materią? odizolować je za pomocą innych sposobów, etc. A Maria uśmiechając się rzekła:
- A ja, wiecie, zaczęłabym od położenia pokrywki.
W raju spotykają się Newton, Pascal i Einstein. Trzej fizycy stwierdzili, że pobawią się w chowanego. Einstein zaczyna liczyć: 1, 2, 3, ...
Pascal i Newton zastanawiają się gdzie tu się schować. Pascal chowa się za jakąś chmurką. Newton bierze kredę i rysuje na ziemi kwadrat metr na metr, po czym staje w nim.
- ..., 99, 100. Szukam.
Einstein odwraca się i widzi za sobą Newtona.
- Ha! Mam cię!
- Nie, nie, nie - odpowiada Newton - Ja jestem jeden Newton na metr kwadrat, czyli Pascal!
Czy wyobraża sobie Pan, Panie Profesorze, jaką ilość naszego cennego czasu poświęcanego na obalanie tez naukowych można by zaoszczędzić, gdyby zamiast takich zwrotów, jak : ” ...przy dzisiejszym stanie wiedzy naukowej prawidłowa odpowiedź na Pańskie pytanie nie może cechować się wysokim stopniem prawdopodobieństwa..” używać prostego, aczkolwiek uniwersalnego wyrażenia „...a ch*j go wie...”?
Tajne laboratorium. Rozmowa dwóch ’doktorów’
- Ty, niezła mi wyszła ta ostatnia partia amfy...
- Tak? Po czym poznajesz?
- A, obsypało mi się trochę na kuwetę z ślimakami.
- I co? Gdzie one są?
- Nie wiem, biegają tu gdzieś..
Trwają spory naukowców co do pochodzenia "Ötzi"-ego (Ötzi - odnaleziony w 1991 r. na lodowcu Ötztaler na granicy austriacko-włoskiej myśliwy z epoki neolitu, który przeleżał zamarznięty w lodzie ponad 5000 lat). Archeologowie są zgodni co do tego, że nie mógł być Austriakiem - podczas prześwietleń rentgenem odkryto w nim zmumifikowany mózg. Nie mógł być Włochem, ponieważ znaleziono przy nim narzędzia pracy. Najprawdopodobniej był Niemcem, ponieważ poszedł w sandałach w góry...
Naukowcy z Politechniki Poznańskiej zbudowali genialny pojazd, mogący poruszać się w każdym terenie. Hit. Z kwatery głównej NATO przyjechała delegacja ekspertów, zeby dokonać oceny i przygotować grunt pod ewentualne negocjacje dotyczące wprowadzenia pojazdu do uzbrojenia wojsk Sojuszu. Oglądają, mlaskają, cmokają, w końcu przedstawiciel Niemiec mówi do Francuza:
- Czego też ci Polacy nie wymyślą, żeby nie dokończyć budowy autostrady A-2...
Doktorowi Normanowi Peale, autor książki "Siła pozytywnego myślenia", zadano w rozmowie jeden dotkliwy cios. Jakiś pijany młodzieniec zaczepił go kiedyś i z trudem wycedził:
- Chciałbym wiedzieć, jaka jest różnica między pozytywnym a negatywnym myśleniem.
Dr Peale zachował się bardzo uprzejmie:
- Chętnie odpowiem panu na to pytanie - powiedział - kiedy będzie pan trzeźwy.
- W tym cały problem - wymamrotał młodzieniec - Jak jestem trzeźwy, to mam to w dupie...
Polski astronom dokonał niesamowitego odkrycia. W gwiazdozbiorze Wielkiej Niedźwiedzicy znalazł jeszcze jedną gwiazdę. ONZ-etowska Komisja d/s Kosmosu postanowiła, że od pierwszego grudnia tego roku gwiazdozbiór ten będzie nosił nazwę " Wielki Niedźwiedź "